See Your Ad Here!

Art of Modelling [ MORE REVIEWS ] [ WEB SITE ] [ NEW STORIES ]

Book Review


ART OF MODELLING
ART OF MODELLING

by: Nico Blomme [ BILL1 ]


Originally published on:
KitMaker BENELUX

Inleiding


Hoewel dit het eerste nummer is van Art of Modelling zou men gaan denken dat de publicatie en layout nog in de kinderschoenen staat en dat er nog wat schoonheidsfoutjes zouden insluipen.
Maar de uitgever staat niet voor zijn Maiden uitdaging, Nico Monnoye, de uitgever en tevens uitgever van Modelbouwspoormagazine, wilde een nieuw modelbouwblad op de Belgische, Nederlandstallige en Franstallige markt brengen waar de modelbouwer in het algemeen echt iets aan geeft.
Dit Modelbouwblad kan voor jezelf uitgroeien tot een mooie prive collectie, maar dan een collectie waar je echt iets aan hebt. Niet om in een glazen display kast te stoppen om dan te zeggen tegen je vrienden "kijk ik heb de collectie van AOM", maar een modelbouwblad dat thuishoort op jouw workbench, tussen de verf,lijm en hobbymes.
Met andere woorden, dit is een blad waar je heel veel van opsteekt als naslag en referentie materiaal en waar alles stap voor stap aan de hand van foto's word verduidelijkt in alle schalen en taken van onze leuke hobby.

Voorwoord van de uitgever in AOM


Met dit eerst nummer van Art of Modelling heeft u het eerste exemplaar in handen van een nieuw Nederlandsstalig modelbouwblad. Bedoeling is van u elke twee maand een kwalitietsvol modelbouwmagazine toe te stoppen dat aansluit op de fantastische hobby die we met z'n allen zo graag beoefenen: modelbouw.
Modelbouw in de ruime zin van het woord, want hoewel het militaire luik altijd de kern zal vormen van elk modelbouwblad, ligt het in de bedoeling ook aandacht te schenken aan figurines, civiele modelbouw en vliegtuigen.
Dat in de overtuiging dat elke vorm van modelbouw iets kan bijbrengenaan dat wat u persoonlijke interesse draagt. In die zin wil Art of Modelling een modelbouwblad in de ruime zin van het woord zijn. U krijgt van ons met andere woorden ook artikels voorgeschoteld die niet in één van de genoemde hokjes passen: het maken van bomen bijvoorbeeld of het bouwen van huizen met schuimkarton, het zijn zaken die,iedereen ongeacht zijn persoonlijke modelbouwvoorkeur ooit wel van pas komen.
Dit gezegd zijnde, laten we de beoordeling van dit eerste nummer van Art of Modelling aan u over. Uw reacties zijn daarbij welkom op het redactieadres, want per slot van rekening is Art of Modelling niet alleen een blad dat door modelbouwers wordt gemaakt, maar - en misschien ook vooral - voor modelbouwers wordt gemaakt.

Veel lees- en bouwplezier vanwege de hele redactie!

Inhoud


Een overzichtelijk blad dus, in verschillende zaken opgedeeld.

-Reviews over enkele nieuwe producten zoals de Masterbox 3528 German motorcycle BMW Sidecar en de Creating gel van het Belgische Joefix studio's.Als ook een review over de Noch Gras Master door Guy Van Meroye.

-Reportages over de Trumpeter E-25 waar een geheel verslag aan de hand van foto's getoond word over het weathering proces door Dirk Peeters en een reportage over het superdetailleren van een Josef Stalin 2 Russian heavy tank deel 1 door Kristof Pulinckx.

-Showcase van t'Gruut kanon van Gent op diorama in schaal 1:16.

-Praktijk met Gino Poppe, een stap voor stap verslag van het maken van een grondwerkje voor een figurine en een praktijk voorbeeld van de bouw van de Focke -wulf van Eduard en Tamiya in schaal 1:48 door Harald Krumreich.

-Diorama van Franck Eyckmans met dank aan Mario Eens, Wim Van Hool en Eric Vekemans, een volledig verslag/verhaal van het dio genaamd "Glatt Durchslagen" aan de hand van een berg foto's van de bouw en afwerking van het gehele diorama...prachtig werk en héél nuttig.

Verder zijn er ook nieuwsaankondigingen van nieuwe producten en kits alsook nuttige info over leveranciers en modelbouwwinkels over gans Belgie en Nederland met hun gamma producten.
Ook is er een agenda sectie waar alle belangrijke beurzen en modelbouwhappenings in staan vermeld.
Tevens staan er ook recensies in van nieuwe boeken

Layout


De foto's in het blad zijn goed tot zeer goed en doen geen afbreuk aan de modellen zelf.
Overzichtsfoto's worden vlot afgewisseld met zeer scherpe en perfect belichte close-ups. Al deze foto's zijn prachtig geplaatst tegenover kleurrijke achtergronden met zeer afwisselende maar niet overdreven lettertype's. Het is duidelijk dat hier zeer veel aandacht en energie is naartoe gegaan, wat niet onbelangrijk is bij onderwerpen zoals deze...er is duidelijk gewerkt met mensen met ervaring op modelbouwgebied.
De kleuren vallen mooi samen met het onderwerp zelf en steken niet af. Het onderwerp zelf staat altijd voorop, niet de kleuren van de achtergrond...wat logisch is.
De teksten over de uitleg en beschrijving van modellen en werken zijn inhoudelijk goed en in een aangenaam lettertype en lezen vlot, enkel zou er bij sommige teksten waar de achtergrond al wat aan de donkere kant is mogen gekozen worden voor een dikker druk van het lettertype...het is leesbaar maar het kan duidelijker op sommige plaatsen.Maar m'n heeft weet van het probleem en zal in de andere editie's niet meer voorkomen.
Alles werd gedrukt op stevig glanzend papier wat goed in de hand ligt en wat de foto's enkle maar ten goede komt.
De kaft rondom het blad is van een iets steviger materiaal dan de bladen binnenin en ligt ook goed in de hand bij het lezen, enig puntje hier is dat ik zulk dergelijk modelbouwblad zeker op m'n workbench zal gebruiken en dat de kaft daar zal van afzien is een feit... maar daar zal ik het niet voor laten op hem te gebruiken op mijn workbench. Ik herhaal het, dit blad is voor mij geen showcase blad maar iets waar ik elke dag dat ik bouw gebruik wil van maken als naslagwerk en als hulp bij het bouwen.
Kortom, de uitgever weet waar hij mee bezig is en dat vertaalt hem in een uitstekende layout waar vlot in gelezen kan worden.

Nabeschouwing


Een voltreffer wat mij betreft en zeker zal aanslaan in alle taken van de modelbouw.
Het hanteert veel schalen en onderwerpen van onze hobby en beschikt over een sterk team met oa Adam Wilder, Jan Peeters, Mig Jiminez, Kristof Pullinckx, Emmanuel Nouaillier, Patrick Daelemans, Luc Dooms en enkele andere ervaren modelbouwers.
En waar alle belangrijke data van de modelbouwwereld in verwerkt staan...kortom eenmaal in bezit mis je niets van onze leuke hobby.

In het kort


Taal: Nederlands maar ook het Frans te verkrijgen.
Pagina's: 68
Foto's: zo'n 250
Reviews: 3
Reportages:2
Dioramas:1
Praktijk:2
Prijs:7,50
Uitgave: Nr1 November/December
Prijs proef abo: 20 € voor drie nummers.





Click here for additional images for this review.

SUMMARY
Highs: Prima onderwerpen en is ontworpen door mensen met ervaring en know-how op gebied van magazines en modelbouw.
Lows: Op sommige pagina's is het lettertype wat te fijn en komt niet goed over waar de achtergrond wat donkerder is. Maar het blijft wel leesbaar.
Verdict: Zéér nuttig als hulp bij het bouwen zelf en als naslag en referentie materiaal. Bestrijkt alle taken van de modelbouw en leest vlot. Gevuld met sterke onderwerpen en werken.
OVERALL RATING
90%
  SCALE: Other
  PRICE: 7,50
  RELATED LINK: www.artofmodelling.be
  PUBLISHED: October 19th 2008
  NATIONALITY: Belgium
NETWORK-WIDE AVERAGE RATINGS
  THIS REVIEWER: 91.00%
  ART OF MODELLING: 90.00%
 
3 of 3 people found this review helpful.
DISCUSS THIS REVIEW

About Nico Blomme (bill1)
FROM: WEST-VLAADEREN, BELGIUM

Idd, een woordje over mezelf op modelbouwgebied. T'is nu stilletjes aan 10 jaar dat ik deze hobby beoefen, waarvan de laatste 3 jaar toch wel intensief. Mijn passie gaat vooral uit naar het bouwen van diorama's, dat leide in het begin tot soms grootte frustraties, maar stil aan kom ik stapje per ...

READ MORE

Copyright ©2009 text by Nico Blomme [ BILL1 ]. Images also by copyright holder unless otherwise noted. Opinions expressed are those of the author(s) and not necessarily those of AeroScale. All rights reserved.


Reader Reviews
Do you own this item and want to review it? You can add your review of the item here. Please read the reader review instructions before posting.
YOU REVIEW THIS ITEM

   
ADVERTISEMENT

What's Your Opinion?
DISCUSS THIS REVIEW
YOU REVIEW THIS ITEM
REVIEW SOMETHING ELSE
3 of 3 people found this review helpful.


PhotosCLICK IMAGE TO ZOOM
AOM_8_
AOM_7_
AOM_6_
AOM_5_
AOM_4_
AOM_3_
AOM_2_
AOM_1_